Gentleman‘s Boutique – Od hledání kožené peněženky k vlastnímu e-shopu

Před několika lety jsem hledal koženou peněženku. Měla být vyrobená z kvalitní kůže, dobře vypadat a navíc pocházet z České republiky, neboť dávám přednost regionální výrobě před dovozem z Asie. Zdánlivě jednoduchý úkol mne překvapivě dost potrápil. Nechtěl jsem slevit ze svých požadavků, ale ani platit horentní sumy za předražené zboží. Chtěl jsem zkrátka najít výbornou kvalitu za odpovídající cenu. Nic víc, nic míň. Teprve po čase se mi podařilo najít značku Lagen, která naplňovala mé představy. Nová peněženka dorazila domů a sklidila úspěch u rodiny i známých, kteří chválili kvalitu provedení i původ v České republice. A najednou mi došlo, že stejným procesem hledání nové peněženky, diplomatky či spisovky prochází mnoho dalších lidí, kteří mají podobné požadavky jako já. Uvědomil jsem si, že jsem objevil bílé místo na trhu s luxusními doplňky, a rozhodl se jej zaplnit. Po několika měsících příprav jsem byl přesvědčený, že mám zajištěn dostatečně pestrý sortiment zboží, fungující e-shop i řešení dopravy zboží zákazníkům. Z fáze příprav jsem se konečně posunul do realizace projektu a v roce 2016 e-shop Gentleman‘s Boutique spustil.

Hned při založení značky Gentleman‘s Boutique byly vytvořeny zásady, kterým zůstává značka věrná dodnes. Jsem přesvědčen, že díky nim jsme se od počátku odlišili od mnoha jiných prodejců a nezapadli do šedého průměru. Nekompromisní důraz na kvalitu, preference evropské výroby, rychlé dodání zboží a nadstandardní komunikace se zákazníky jsou našimi poznávacími znaky, ze kterých nehodláme slevovat.

Čas plynul a nápad, který kdysi začal u jedné peněženky, se změnil ve fungující e-shop s neustále se rozrůstajícím sortimentem výrobků. Během krátké chvíle se vedle peněženek objevily kožené pásky, spisovky, zapalovače Zippo, sluneční brýle, hodinky světových značek a mnohé další zboží. Pozitivní ohlasy od zákazníků pak byly utvrzením, že kráčíme po správné cestě. Přitom ty největší změny nás teprve čekaly…

Veselé ponožky pro každého

Boom pestrobarevných ponožek jsme zachytili hned v počátku a dle zájmu zákazníků to byla trefa do černého. Věrni našim zásadám jsme nalezli českou firmu Lonka, s níž jsme navázali úzkou spolupráci, která trvá dodnes. Zájem o ponožky byl tak velký, že jsme v roce 2018 vyprodali celou vánoční zásobu už v říjnu a urychleně dojednávali naskladnění dalších ponožek. Naučili jsme se nepodceňovat dostatečnou skladovou zásobu nabízeného zboží, aby zákazníci nemuseli dlouho na objednávku čekat. V současnosti nabízíme desítky vzorů, které neustále obměňujeme. Věříme, že si tak vybere každý, kdo se chce odlišit a viditelně či jen nenápadně (například v obleku) podtrhnout svou individualitu.

Cesta k vlastní značce kožených doplňků

Zájem o peněženky a spisovky rostl, na což jsme reagovali rozšířením stávající nabídky. Zároveň jsme také zatoužili po produktech, které by nesly originální punc obchodu Gentleman‘s Boutique. Nastalo dlouhé vyjednávání s výrobci, ladění designu a testování kvality. Výsledek snažení ale stál za to. Konečně jsme v ruce drželi peněženky vlastní privátní značky, ke kterým se později přidaly i spisovky, tašky přes rameno a opasky. Náš e-shop tak za relativně krátkou dobu od vzniku dokázal vytvořit kolekci doplňků v prvotřídní kvalitě, která fyzicky prezentovala naše hodnoty a nesla naše logo. Značku Gentleman‘s Boutique nadále rozšiřujeme a přidáváme další výrobky. Nabídku kožených výrobků neustále rozšiřujeme, například luxusními cestovními taškami polské firmy Solier z prvotřídní kůže a elegantními stylovými batohy.

Luxusní psací potřeby

Pera a tužky patřily k e-shopu od jeho založení. Kvalitní psací nástroj je již po staletí ukázkou stylu a společenského statusu a zvláště v současnosti, kdy nebereme psací náčiní do ruky tak často, vyvolají luxusní psací potřeby pozitivní ohlas. V Gentleman‘s Boutique toto víme a zákazníkům nabízíme kuličková pera, keramická pera, multifunkční pera i mikrotužky americké značky Parker, jejíž tradice sahá až do roku 1888. Sortiment dále doplňují pera a tužky značek Lamy, Online a dalších výrobců, s nimiž se obyčejné psaní mění v potěšení. Ke všem perům samozřejmě nabízíme i náhradní náplně, což bohužel nebývá u jiných prodejců pravidlem.

Výprodej hodinek, aneb občas vše nejde podle plánu

Mezi tradiční pánské doplňky neoddiskutovatelně patří náramkové hodinky. Ať se jedná o tzv. oblekovky, potápky či sportovní hodinky, vyjadřují styl a osobní preference svého nositele. Věrni našim zásadám jsme začali nabízet designové náramkové hodinky světových výrobců jako Diesel, Festina, Caterpillar a jiných a čekali na odezvu zákazníků. Naše snaha se ovšem střetla s nečestnými prodejci padělků, případně s prodejem v rozporu s dodavatelem stanovenými cenami, jímž poctiví obchodníci nemohou konkurovat. V současnosti tak vyprodáváme zbylou zásobu hodinek a počkáme, jak se trh pohne do budoucna. Věříme ale, že se tržní prostředí opět zlepší. Jakmile se tak stane, můžete s námi opět počítat.

Sluneční brýle jakou součást image

Brýle proti slunci pro nás představují slabost a byli jsme od počátku rozhodnuti, že právě tento sortiment musí v našem e-shopu být zastoupen. S vědomím, že se zde jedná vedle stylu i o zdraví, jsme vždy nabízeli výhradně atestované brýle známých módních značek s potřebnými certifikáty. Zákazníci tak nemusí mít obavy o svůj zrak a v široké nabídce si jistě vyberou materiál a design, který jim bude vyhovovat. V současnosti zastupujeme značky Fossil, Invu, Polaroid, Rip Curl, Tommy Hilfiger, Woox a Zippo v desítkách různých variant. Všechny nabízené modely máme skladem, čímž se opět odlišujeme od mnoha jiných prodejců, u nichž mezi objednávkou a dodáním brýlí uteče zbytečně dlouhá doba.

Výhled do budoucna

Od roku 2016, jsme se posunuli o velký kus, naučili se mnohé o českém tržním prostředí a vybudovali si rozrůstající okruh příznivců. Zároveň víme, že tato práce nikdy nekončí. Zažíváme to každodenně při chodu e-shopu, který jsme za poslední dva roky dvakrát zcela přepracovali, při jednání s dodavateli i při komunikaci se zákazníky. Zároveň nás tato proměnlivost naplňuje a pohání kupředu. Do budoucna plánujeme rozšířit spolupráci s českými výrobci i rozšíření vlastní značky Gentleman‘s Boutique o další kožené výrobky, například o luxusní cestovní tašky.

Našim zákazníkům jsme vděční za přízeň a především za cennou zpětnou vazbu, z které neustále čerpáme při vlastním zlepšování i při rozšiřování sortimentu. V blízké budoucnosti chystáme pro zákazníky mnohá příjemná překvapení v sortimentu a věříme, že se z nich budou těšit stejně, jako my.

Tomáš Hulman, zakladatel Gentleman‘s Boutique